Hakkında

Birikim Kalıp Yapı Ürünleri ve Makina , av tüfekleri yedek parçası üretmek üzere DUDULLU OSB'de 2003 yılında kurulmuş yeni bir firma olsa da,  Sn. Erol Kurt bu sektörde 25 yıllık bir tecrübeye sahiptir. Bu süre içerisinde sahibi olduğu firmalar, başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere tüm dünya ülkelerine ciddi miktarlarda gerek pompalı, gerekse yarı otomatik av tüfekleri üretip ihraç ederek, ülke ekonomisine önemli kaktılarda bulunmuştur.

2012 yılında dış cephe ve aksesuarlarını da bünyesine katarak devam etmektedir. Özellikle dış cephe makası konusunda geçmişten gelen bilgi ve birikimle sektöre yenilik getirecek kademeli dış cephe makasını üretmiştir.

Firma, 2014 yılı ikinci yarısından itibaren tüm faaliyetlerini kendisine ait 1.600 m2 alana sahip modern, fabrika binasında sürdürmektedir.

Kaliteli ve zamanında üretim hedefi ile çalışan firma, günümüzde;

CE-İFT- kalite belgelerine sahip, yaklaşık 46 kişiye istihdam sağlayan, çalışanlarının %10’u mühendis ve teknik ekipten oluşan, her türlü imalat ve ölçüm sistemlerine sahip, teknolojiye ve insana sürekli yatırım yapan, tüm AR-GE faaliyetlerini kendi bünyesinde gerçekleştiren, gerçekleştirdiği AR-GE faaliyetleri sonucunda kendisine ait birçok faydalı model ve patent sahibi olan bir kuruluş olarak ve sürekli büyüyerek iş yaşantısına gururla devam etmektedir.